Pozew o rozwód. Jakiego rodzaju są przesłanki wyłączające orzeczenie

W ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie natomiast mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko z opowieści, ale jedno zdołam stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do ludzi zamożnych. Chociaż jeszcze kilka lat temu jego pozycja finansowa wyglądała zupełnie odmiennie. Był właścicielem stosunkowo dobrze prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku obrotu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć spółkę i zwolnić wszystkich pracowników. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie trunków alkoholowych. Po pewnym czasie przyszedł kolejny cios, gdy z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego małżeństwa był już faktem. Po tym momencie znajomy związał się z inną panią i chce uregulować swój stan cywilny od strony www formalnej. Nie mając pieniędzy na adwokata szuka wskazówki jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej kolejności koniecznym jest sporządzenie odpowiedniego wniosku w sądzie odpowiednim do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy. We wniosku wskazujemy, iż chcemy być zwolnieni z kosztów sądowych i żądamy, aby został nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Może to być adwokat czy też radca prawny. Do samego wniosku dołączamy stosowane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz dochód, jaki majątek posiadamy, jakim sposobem jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie przejdź do tej strony o rozwód zostanie uwzględniony przez zdanie to sam pozew stanie się już sporządzany przez kompetentnego pełnomocnika, który poprowadzi oficjalną sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *