Pozew o rozwód. Sprawa gdzie pierzemy nasze rodzinne brudy

Przy ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie a mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko wraz z opowieści, ale jedno potrafię stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do osób zamożnych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu jego sprawa finansowa wyglądała zupełnie inaczej. Był właścicielem stosunkowo właściwie prosperującej firmy, która działała prężnie na rynku obrotu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć spółkę i zwolnić wszystkich pracowników. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie trunków alkoholowych. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy wraz z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego małżeństwa był już faktem. Po tym momencie znajomy związał się z inną panią i chce uregulować własny stan cywilny od witryny formalnej. Nie mając pieniędzy na adwokata szuka wskazówki jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej kolejności koniecznym jest sporządzenie należytego wniosku w sądzie odpowiednim do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy. We wniosku wskazujemy, iż chcemy być zwolnieni z kosztów sądowych i żądamy, aby został nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Ma możliwość to być adwokat czy też radca prawny. Do samego wniosku dołączamy stosowane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz dochód, jaki majątek posiadamy, jakim sposobem jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni przejdź do tej strony członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez zdanie to sam pozew stanie się już sporządzany przez kompetentnego pełnomocnika, który poprowadzi oficjalną sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *